Menu główne

Kino

Król Skorpion

Król Skorpion

(The Scorpion King)

Powrót
Ocena
 • Reżyseria: Chuck Russell
 • Produkcja: USA
 • Czas trwania: 90 min.
 • Data premiery: 26-04-2002
 • Rok produkcji: 2002
 • Dystrybutor: UIP
 • Gatunek: Przygodowy

Streszczenie

Film jest prequelem "Powrotu Mumii". Trzy tysiące lat przed naszą erą Memmon (Steven Brand), despotyczny władca jednego z największych miast-Gomorrah chce zapanować nad rozproszonymi ludami pustyni. Kilka zwaśnionych plemion postanawia się połączyć i na swego przywódce biorą Mathayusa (Dwayne "The Rock" Johnson). Ten odkrywa, że najsilniejszą bronią Memmona jest czarnoksiężniczka - piękna kobieta o imieniu Cassandra (Kelly Hu). Kobieta dołącza do buntowników i pomaga Mathayusowi, który później zyskuje miano Króla Skorpiona.

Recenzje

Dodaj swoją recenzję
 • Dodany przez Barni, 28-04-2002

  Janosik osadzony w konwencji i scenografii Mumii [pewnie dekoracji im troche zostało:)]. Ani to mądre, ani wciągające. Jak nie macie juz koniecznie na co iść.....to idżcie na kawe, bo wyborem tego filmu przed kobietą nie zabłyśniecie:)

 • Dodany przez chypiska, 10-05-2002

  Szłam na ten film mając w myślach MUMIĘ 2, która całkiem mi się podobała. Oczywiście, musimy tu pamiętać, że na takie filmy idzie się tylko i wyłącznie dla czystej rozrywki, a nie dla głębszych przeżyć duchowych. I pamiętając o tym byłam w stanie naprawdę świetnie się bawić na MUMII 2. Niestety, KRÓL SKORPION już mnie tak nie rozbawił. Zabrakło mu czegoś nieuchwytnego, co pozwoliłoby widzowi wczuć się w przebieg akcji. Może to tylko moje bardzo subiektywne odczucie spowodowane faktem, że filmy skoncentrowane wokół masowego wybijania się tysięcy ludzi, nie fascynują mnie. Chociaż niektóre sceny bardzo mi się podobały. Ale to pewnie efekt mojego zainteresowania starożytnym Egiptem. Podsumowując, film dobry na nastoletnich miłośników mordobicia w oryginalnej scenerii.

 • Dodany przez Jerry, 22-05-2002

  Witam! Muszę przyznać, że po porażce Mumii 2, obawiałem się najgorszego. Na szcięście nie było tak źle. Król Skorpion jest już na wyrzszym poziomie. Sceny jak zwykle w takich filmach, choć widowiskowe to sporo przesadzone, no ale to w imię rozrywki. Lada dzień z głównego bahatera wyrośnie nam drugi Szwarzenegger. Jak już napisałem film jest widowiskowy, fabuła jest dość ciekawa. Gra aktorów jest nawet na poziomie, dialogi również. Jak zwykle w takich filmach prawie nie ma KRWI, co odejmuje wiele punktów produkcji. Przez to film staje sie bardzo dziecinny nieproporcjonalne to zawiłości fabuły, podobny przypadek jak w Episodzie I i II !!! Fani Mumii i Antyfani MUmii 2 mogą się mile zaskoczyć. Mimo wszytko polecam. Moim zdaniem film jest warty obejrzenia !!! Pozdrawiam.