Menu główne

Kino

American Pie

American Pie

Powrót
Ocena
  • Reżyseria: Paul Weitz
  • Produkcja: USA
  • Czas trwania: 95 min.
  • Data premiery: 28-04-2000
  • Rok produkcji: 1999
  • Dystrybutor: Monolith Films
  • Gatunek: Komedia

Streszczenie

Jest to komedia o wkraczaniu w dorosłość, przeciętnych amerykańskich nastolatkach i ich podbojach. Grupa przyjaciół postanawia stracić swoje tak znienawidzone dziewictwo w noc balu maturalnego. Niestety nie wszystko jest takie proste jakby mogło sie wydawać-wymaga czasem dużo cierpliwości i pracy...

Pierwsza część trylogii American Pie rozpoczęła prawdziwe boom na filmy o podobnej tematyce, a po czterech latach dorobiła się wraz ze swoimi klonami parodii w postaci Not Another Teen Movie. American Pie to również od lat powód do wydania składanek-soundtracków z muzyką punk rockową nowej ery pokolenia Sum41 czy Blink182.

Recenzje

Dodaj swoją recenzję
  • Dodany przez Mirage, 21-03-2002

    Paczka kumpli z klasy maturalnej uważa, że ma poważny problem. Stojąc na progu dorosłości nie zdobyli jeszcze jednej jedynej rzeczy. Nie oglądali kuli ziemskiej z orbity? Nie odbyli rejsu dookoła świata? Nie... Nie spróbowali seksu. Ponieważ w grupie siła, plan kolegów jest oczywisty - zamierzają wspomagać siebie na drodze do zdobycia tego jednego zaplanowanego celu. A droga nie jest prosta - pełna podchodów, mniej lub bardziej wyszukanych zalotów - a wszystko po to, żeby w college'u nie zostać okrzykniętym dziewicą. Pomysł na scenariusz jest okazją do realizacji całych serii komicznych sytuacji, wywołujących u widzów tony śmiechu. Chociaż humor American Pie w wielu przypadkach można określić jako "toaletowy" (nie to, żeby mnie nie bawił - wręcz przeciwnie - ale dla wielu osób może okazać się aż niesmaczny), autorom filmu udaje się osiągnąć zamierzony efekt. Gra aktorska Jasona Biggsa jest po prostu niesamowita. To najlepszy aktor komediowy nowego pokolenia, choć nie zawsze trafia na naprawdę dobre role (vide "Loser"). Oprócz licznych, świetnych gagów, mamy też niezłą muzykę, a czołowe utwory wykonują: Blink182, Sugar Ray i Goldfinger.