Menu główne

Kino

Shrek 2

Shrek 2

Powrót
Ocena
 • Reżyseria: Andrew Adamson , Kelly Asbury
 • Produkcja: USA
 • Czas trwania: 92 min.
 • Data premiery: 02-07-2004
 • Rok produkcji: 2004
 • Dystrybutor: UIP
 • Gatunek: Familijny

Streszczenie

Shrek, Osioł i księżniczka Fiona przeżywają kolejne niesamowite przygody napotykając na swojej drodze niezliczone postaci z bajek. Po pokonaniu ziejącej ogniem Smoczycy, okrutnego lorda Farquaada oraz zdobyciu ręki księżniczki Fiony, Shrek staje przed największym wyzwaniem swojego życia: spotkaniem z teściami. Shrek i księżniczka Fiona wracają z podróży poślubnej i na zaproszenie rodziców Fiony, króla i królowej Królestwa Zasiedmiogórogrodu udają się z wizytą do ich zamku. Nowo poślubieni małżonkowie wyruszają w podróż z towarzyszącym im Osłem. Wszyscy obywatele Zasiedmiogórogrodu z szacunkiem witają powracającą księżniczkę, a jej rodzice z radością oczekują wizyty córki i nowego księcia. Nikt jednak nie przygotował ich na widok zięcia, nie wspominając o tym, że ich ukochana córeczka też bardzo się... zmieniła.


Nominacje:

Oscary 2005 r.:
- nominacja w kategorii: najlepsza piosenka „Accidentally In Love" (Adam Duritz, Charles Gillingham, Jim Bogios, David Immerglück, Matthew Malley, David Bryson, Dan Vickrey);
- nominacja w kategorii: najlepszy długometrażowy film (Andrew Adamson).

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes 2004 r.:
- nominacja do Złotej Palmy (Andrew Adamson, Kelly Asbury, Conrad Vernon).

Złote Globy 2005 r.:
- nominacja w kategorii: najlepsza piosenka „Accidentally In Love" (Adam Duritz, David Immerglück, Matthew Malley, David Bryson, Dan Vickrey).

Recenzje

Dodaj swoją recenzję
 • Dodany przez mateusz, 05-07-2004

  shrek razem z fionom i osłem wyruszają w podrusz poślubną i po podruży poślubnej rodzice fiony zapraszają ich na kolację lecz nie wiedzą mże zieć jest ogrem.wybucha rodzinna kłutnia ogra i taty fiony lecz na koniec filmu zmieniają się w ludzi.

 • Dodany przez rafau, 13-08-2004

  Przeraża mnie to że analfabeci biorą się za pisanie recenzji. Jak mozna napisać: fionom (jeszcze z małej litery), podrusz, czy kłutnia. Załamałem się kompletnie i stąd prośba do Mateusza: Nie pisz więcej, jak nie potrafisz! A co do filmu to po prstu jest to druga część znanego wszystkim "Shreka", równie świetna jak pierwsza.

 • Dodany przez bobi24, 28-09-2004

  nie jest ważne kto jak pisze , ale dlaczego. pisząc recenzje opisujemy swoje wrażenia, a te są OK. FILM JEST I DLA TYCH CO ZNAJĄ ORTOGRAFIĘ I DLA TYCH CO CHCĄ PRZEKAZAĆ SWOJE WRAŻENIA. Dobrze się bawiłem zarówno na pierwszej jak i na drugiej części , mam nadzieję ,iż następna trzecia będzie również OK.

 • Dodany przez Astacus, 04-10-2004

  Twórcom filmu należą się gratulacje... rzadko zdarza się, aby druga część była tak samo dobra (a może i lepsza?) jak pierwsza. Widać wyraźnie, że autorzy nie spoczeli na laurach, nie stworzyli drugiej części byle jak - bazując na sukcesie pierwszej i przygotowując cokolwiek, aby tylko występował tam Shrek, ale wprowadzili nowe, interesujące postacie, np. kotek jest powalający :). Film niesie ogromną dawkę rozrywki, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Animacja ma również walory edukacyjne dla dzieci oraz ich rodziców (może nawet bardziej dla nich). Pierwsza część między innymi ukazywała jak fałszywa może być ocena na podstawie wyglądu, znaczeniu przyjaźni, a druga natomiast ... tutaj zapraszam do kin i do własnych wniosków. Niestety, aby w pełni zrozumieć wszystkie gagi filmowe trzeba być "na czasie", ja na przykład nie wiedziałem, kto to jest Justin :). Film obejrzalem juz pare razy, z innymi znajomymi i zawsze wskazywali mi na coś nowego.

 • Dodany przez Orions, 05-10-2004

  Druga część zdecydowanie trzyma poziom pierwszej, jezeli nawet nie wyższy. Rzeczywiscie kotek po prostu przebija wszystko. No i swietne jest to, ze film po prostu naćkany jest odwolaniami do innych filmow, ksiazek itp. Ktos kiedys sie uparl zeby te nawiazania policzyc i po setce dal spokoj... boskie. Boje sie tylko jednego: wiedzac ze przygotowywane sa czesci 3cia i 4ta, troche mozna miec obawe o ilosc pomyslow ktore da sie zrealizowac z taka klasa... No, dwa razy nas tworcy shreka zaskoczyli, moze jeszcze 2 razy im sie uda...