Menu główne

Kino

Nigdy w życiu!

Nigdy w życiu!

Powrót
Ocena
 • Reżyseria: Ryszard Zatorski
 • Produkcja: Polska
 • Czas trwania: 102 min.
 • Data premiery: 13-02-2004
 • Rok produkcji: 2003
 • Dystrybutor: ITI Cinema
 • Gatunek: Obyczajowy

Streszczenie

Judyta mieszka w Warszawie, jest żoną nieźle prosperującego biznesmena, ma dorastającą córkę. Poświęciła się rodzinie, prowadzi dom i wychowuje Tosię, coraz mocniej wkraczającą w okres młodzieńczego buntu. Nie pracuje zawodowo na pełnym etacie, ale związana jest z redakcją pewnego pisma dla kobiet, gdzie prowadzi dział kontaktów z czytelnikami. Polega to na odpowiadaniu na listy dotykające najrozmaitszych spraw - od problemów z biurokracją po najbardziej intymne sprawy czytelniczek i czytelników. Pochłonięta pracą i domem Judyta bagatelizuje symptomy zmian zachodzących w stosunku męża do niej. Tymczasem pewnego dnia Tomasz oświadcza, że ma kochankę i - co więcej - będzie musiał się rozwieść, ponieważ jego wybranka oczekuje dziecka. Zaskoczona Judyta zgadza się bez żadnych warunków, czym wprawia w zaskoczenie swoich rodziców, którzy - choć powątpiewając w słuszność jej decyzji - sami występują o rozwód po kilkudziesięciu latach pożycia. W chwili rozstania Tomasz oczekuje od Judyty i córki wyprowadzenia się z obiecanego im wcześniej mieszkania, oferując w zamian wymagającą remontu kawalerkę. Za namową oddanej przyjaciółki Uli, Judyta żąda od Tomasza równowartości proponowanego jej lokalu i kupuje działkę budowlaną pod Warszawą.


Nominacje:

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (od 2011 r. Gdynia Film Festiwal) 2004 r.:
- nominacja za udział w konkursie głównym (Ryszard Zatorski).

Orły 2005 r.:
- nominacja w kategorii: najlepszy dźwięk (Marek Wronko).

Recenzje

Dodaj swoją recenzję
 • Dodany przez Marek, 14-02-2004

  Skoro jestem pierwszy to zaszczyt dla mnie, więc niedawno wróciłem z kina i jestem bardzo zadowolony z tego że kupiłem bilety na ten seans. Film był świetny, pomysł nakręcenia ekranizacji książki Grocholi "Nigdy w życiu" był strzałem w dziesiątkę. Mam nadzieje że moje przeżycie z filmem pomoże zdecydować się innym na pójście do kina naprawdę warto. Ten film zobaczyć w kinie a w domu to wielka różnica, żadna rzecz nie przemówi do mnie że nie opłacało się iść do kina, tylko obejżeć film w domu na komputerze. Mówię naprawdę warto iść do kina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Dodany przez Ewa, 03-03-2004

  Niesamowicie optymistyczny film. Fabula moze prosta, lecz bohaterka w niezwykly sposob pokonuje kolejne problemy zyciowe. Zdradzone przez meza, pozostawiona w obliczu prawie bezdomnosci nie ugina sie i buduje sobie domek na wsi. I nawet tam dosiega ja milosc, odnajduje szczescie i przede wszystkim zaczyna sie realizowac w zyciu. Staje sie silna, niezalezna kobieta. Obsada to napewno znaczacy plus filmu, Danuta Stenka pokazala w calej klasie na co ja stac, a Artur Zmijewski to prawdziwy amant wspolczesnego kina. Do tego corka, mlodzitka panieneczka, inteligentna i nad wyraz zabawna, rozmunie ze rowniez jej mama moze uprawiac seks. Polecam wszystkim, zwlaszcza tym osoba, ktorym brakuje ostatnio optymizmu i chca poprawic sobie humor Daje 10 punktow na 10