Menu główne

Pomoc

Pomoc - telewizja Pomoc - Internet Pomoc - telefonia stacjonarna Pomoc - telewizja trzeciej generacji Pomoc - telefonia mobilna

Pytania Abonentów

Nie. Odbiornik telewizji cyfrowej umożliwia podłączenie każdego telewizora.
W komplecie otrzymujemy:
 • Odbiornik telewizji cyfrowej TOYA,
 • pilota wraz z bateriami,
 • kartę dostępową,
 • kabel EURO (SCART),
 • kabel antenowy 1,5 m,
 • kabel CHINCH Audio/Video,
 • Instrukcję obsługi.
Przede wszystkim jakością obrazu i dźwięku. Ponadto uzyskujemy szczegółowe informacje o tym, co oglądamy; godzinę rozpoczęcia i zakończenia oraz znacznik czasu, czyli wskazanie punktu, w którym jesteśmy oglądając audycję. Takie informacje uzyskamy też o następnej audycji. Sprawdzimy program telewizyjny na 7 dni z możliwością dodania przypomnienia o audycji, którą chcemy oglądać. Ponadto mamy możliwość:
 • Zmiany wersji językowej (dostępność uzależniona od nadawcy),
 • Włączenia napisów (dostępność uzależniona od nadawcy).
Sygnał telewizji cyfrowej zostaje w Odbiorniku odkodowany i przetworzony, tak aby umożliwić jego odbiór w standardowym telewizorze.
Ponadto:
 • Umożliwia zmianę wersji językowej / włączenie napisów (dostępność uzależniona od nadawcy),
 • Ustawienie przypomnienia / zaplanowanie nagrania wybranej audycji,
 • Korzystanie z dodatkowych funkcji, jak Przewodnik TV, Portal TV,
 • Stworzenie list ulubionych programów dla każdego domownika (cztery listy),
 • Zablokowanie dostępu do poszczególnych kanałów przez blokadę rodzicielską.
Odbiornik umożliwia podłączenie więcej niż jednego telewizora. Należy jednak pamiętać, że w danej chwili odbiornik może "zdekodować" jeden program nadawany cyfrowo. Niezależnie od ilości telewizorów podłączonych do odbiornika będzie można oglądać:
 • Wszystkie programy Pakietu Podstawowego lub Mini na każdym telewizorze.
 • Odkodowany program Pakietu Cyfrowego na każdym telewizorze.
Odbiornik i karta dostępowa stanowią parę / komplet. Odbiornik nie będzie działał z kartą z innego kompletu.
Trwają rozmowy z nadawcami. Niektórzy nadawcy nie wyrażają na to zgody, inni żądają dodatkowych opłat.
W ofercie TOYAcyfrowa znajduje się 18 nowych kanałów. Kanały znane już z oferty analogowej nadawane są teraz w standardzie cyfrowym, co poprawia ich jakość i zwiększa interakcyjność i funkcjonalność (dodatkowe funkcje).
Tak. Wyjście oznaczone jest symbolem S/PDIF i pozwala korzystać w pełni z audycji i filmów nadawanych z dźwiękiem w standardzie Dolby Digital.
W przypadku przerwania instalacji kanałów należy wybrać z menu okno Konfiguracja, następnie z listy pasek – Konfiguracja i instalacja kanałów ręczna. W przypadku przerwania instalacji nowej wersji oprogramowania należy wyłączyć Odbiornik ustawiając włącznik na tylnym panelu w pozycji OFF, odczekać chwilę i powtórzyć proces.
max. 20 W
min. 5 W
a) Należy sprawdzić działanie pilota z dużej odleglości upewniając się, że jest on skierowany prosto w Odbiornik.
b) Następnie ponowić próbę stopniowo zmniejszając odległość.
c) Jeśli nawet z niedużej odległości Odbiornik nie reaguje na działanie pilota może być konieczna wymiana pilota lub Odbiornika
d) Jeśli przy zwiększaniu odległości lub zmianie kąta pilot przestaje działać, może to być spowodowane zakłóceniem sygnału.

Pilot musi być skierowany bezpośrednio w Odbiornik, aby działał poprawnie.
Odbiornik posiada diodę odbierającą sygnały pilota za wyświetlaczem w centralnej jego części.
Sygnał analogowy będzie nadawany nadal. Jednak oferta programowa będzie wzbogacana jedynie w pakietach cyfrowych.
W najbliższym czasie nie jest planowane wyłączenie przekazu analogowego.
Opłata abonamentowa nie jest opłatą za Odbiornik. Jej składnikami są koszty sprzętu, licencji oraz koszty opłat za nowe programy.
Oferta TOYAcyfrowa jest ofertą dodatkową, jedynie dla chętnych z jej skorzystania. Ponieważ częstotliwości przekazu przeplatają się z kanałami analogowymi, ze względów technicznych nie jest możliwe jej wydzielenie.
Mimo intensywnych kampanii promujących standard HD (High-Definition), w Polsce emitowany jest on dziś zaledwie przez kilka stacji i to przy pojedynczych audycjach. Rownież nieliczne jest grono posiadaczy odpowiednich odbiorników telewizyjnych. TOYA cyfrowa TV wprowadzi HD do swojej oferty, kiedy standard ten stanie się powszechniejszy.
Należy sprawdzić połączenie SCART Odbiornika telewizji cyfrowej z telewizorem. Czy wtyczki EURO są ciasno włożone, czy przy poruszaniu przewodem EURO obraz zmienia się.
Jeśli w Menu->Konfiguracja->Konfiguracja TV występuje brak ustawienia Modulatora RF (pod Dolby Digital), prawdopodobnie posiadamy złą wersję oprogramowania. Należy sprawdzić w Menu->Informacje systemowe, czy wersja jest wyższa od 1.0.10. Jeśli NIE, należy wyłączyć Odbiornik z pilota (czerwony przycisk) i odczekać ok. 15 minut, a następnie włączyć i poczekać aż Odbiornik zaktualizuje oprogramowanie (napis Load na wyświetlaczu).
Aby wyjść z trybu przypomnienia, należy wcisnąć kolejno przyciski SEL i 0. Jeśli kombinacja ta nie działa, prawdopodobnie jest stare oprogramowanie Odbiornika. Należy spróbować kombinacji kolejno "domek" i 0. Po odzyskaniu kontroli nad Odbiornikiem należy zaktualizować oprogramowanie, wyłączając go na 15 minut z pilota czerwonym przyciskiem.
Aby Odbierać TOYA cyfrowa na komputerze możemy użyć komputerowej karty telewizyjnej, łącząc Odbiornik z komputerem za pomocą przewodów CHINCH, antenowego lub S-VIDEO.
Złącze serwisowe może być użyte tylko przez osoby do tego uprawnione. Podłączenie komputera do złącza serwisowego może spowodować uszkodzenie Odbiornika.
Przejdź do profilu na Facebooku
Skontaktuj się z BOA