Menu główne

Pomoc

Pomoc - telewizja Pomoc - Internet Pomoc - telefonia stacjonarna Pomoc - telewizja trzeciej generacji Pomoc - telefonia mobilna

Urządzenia usługi TOYAtel

Z usługi można korzystać na dwa sposoby. W pierwszym wariancie wykorzystywany jest Państwa standardowy telefon oraz instalowany przez TOYA modem kablowy [zobacz jak wygląda połączenie.] W drugim wariancie wykorzystywany jest telefon IP, będący zaawansowanym aparatem telefonicznym.
Telefon IP jest specjalnym zaawansowanym aparatem telefonicznym, umożliwiającym korzystanie z usługi TOYAtel. Telefon IP w usłudze TOYAtel należy zakupić przy podpisywaniu umowy w lokalnym BOA. Aktualne cenniki dostępne są na stronie www.toya.net.pl.
Każdy aparat telefoniczny, również bezprzewodowy, który jest wyposażony w typowe telefoniczne wejście RJ11, będzie poprawnie funkcjonować z usługą TOYAtel. Należy jednak pamiętać, że telefony bezprzewodowe wykorzystują ogólnodostępne pasmo co może być przyczyną pogorszenia się jakości rozmowy. W takim przypadku należy zmienic kanał po którym następuje komunikacja pomiędzy aparatem a bazą.
W zestawie znajduje się: modem kablowy, zasilacz, instrukcja obsługi, protokół odbioru usługi oraz karta aktywacji usługi TOYAtel wraz z kartą rejestracji w Portalu Abonenta TOYA [ zobacz jak wygląda połączenie.] Dodatkowo w Biurze Obsługi Abonenta można zakupić kabel telefoniczny, który połączy modem z Państwa telefonem. Kabel będą posiadali również pracownicy TOYA instalujący usługę. Należność za kabel według cennika zostanie dopisana do pierwszego rachunku za usługę. W przypadku podłączenia usługi TOYAtel za pośrednictwem telefonu IP, w zestawie znajduje się telefon IP (który Państwo zakupią w BOA), modem kablowy, kabel do połączenia modemu z telefonem, dwa zasilacze, instrukcja obsługi, protokół odbioru modemu oraz karta aktywacji usługi TOYAtel wraz z kartą rejestracji w Portalu Abonenta TOYA.
Nie. Tylko urządzenia oferowane przez TOYA zostały przetestowane pod kątem poprawnej pracy w ramach usługi TOYAnet.
Przejdź do profilu na Facebooku
Skontaktuj się z BOA